FEMINA BONA AKADEMIJA

„Femina Bona Akademija“ ruošia aukštos kvalifikacijos ir visuminės kompetencijos plaukų dizainerius ir veido estetus-kosmetikus. Ji yra tarptautinės PIVOT POINT ACADEMY oficiali atstovė Lietuvoje ir savo mokymuose remiasi jos metodika.

Per kelis savo veiklos dešimtmečius „Femina Bona Akademija“ išugdė daugiau kaip 5000 meistrų. Dalis jų – šiandien gerai žinomi Lietuvoje ir puikiai įvertinti užsienyje.  „Femina Bona Akademija“ kasmet paskatina vis daugiau grožio specialistų siekti profesinių aukštumų ir įkvepia tuos, kurie norėtų pirmą kartą išmėginti savo jėgas šioje srityje.

2023 metais „Femina Bona Akademija“ įkūrė akademijos atšaką - FEMINA BONA X KEUNE ACADEMY, orientuotą į plaukų meistrų kompetencijos ugdymą ir kūrybinius projektus, suteikiančius plaukų stiistams saviraiškos galimybes. 


Istorija

„Femina Bona Akademija“ ištakos siekia 1995 m., kai jos įkūrėjos Rasos Baltės-Balčiūnienės iniciatyva Kaune duris atvėrė Mokymų centras kosmetikams. Tokį sumanymą paskatino aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumas šalies grožio salonuose. Tai buvo vienas pirmųjų privačių mokymų centrų, gavusių Lietuvos švietimo ministerijos licenciją. Po metų toks Mokymų centras atidarytas ir Klaipėdoje.

Nuolatinis domėjimasis grožio industrijos naujovėmis skatino ambicingus tikslus. 1997 m. UAB „Femina Bona" pirmoji Lietuvoje pradėjo taikyti cheminio blakstienų sušukavimo ir priklijuojamų blakstienų technologiją, o 1999 m. pasirašė sutartį su italų kompanija GREAT LENGTHS, sukūrusia ir užpatentavusia plaukų priauginimo technologiją. Ji taip pat tapo ispanų kosmetikos kompanijos GERMAINE DE CAPUCCINI ir olandų plaukų priežiūros kompanijos KEUNE atstove Lietuvoje.

Supratusi, kad grožio specialistui profesinių žinių nepakanka, reikalingas platesnis, visuminis požiūris į klientą, tais pačiais 1999 m., „Femina Bona" pasirašė frančizės sutartį su amerikiečių PIVOT POINT ACADEMY ir 2000 m. atidarė Grožio institutą Kaune, tapdama pirmąja pasaulinės kirpimo mokyklos atstove Baltijos šalyse. Nepraėjus nė metams, Grožio institutas atidarytas Klaipėdoje ir Vilniuje. Mokymus vedė amerikietiškosios akademijos paruošti Lietuvos meistrai. 

Naujoji mokymų sistema sulaukė didelio susidomėjimo. Lietuvos parodų centre „Litexpo“ vykusioje tarptautinėje kosmetikos parodoje „Pelenė 2000“ „Feminos Bonos" stendas sutraukė nemažą būrį lankytojų, stebėjusių, kaip dirba plaukų stilistai.

„Femina Bona" nuolat vystėsi ir augo: šalia edukacijos netrukus atsirado estetinė išraiška - performansai, teatras, įvairūs kultūriniai renginiai. 2023 metais „Femina Bona Akademija“ įkūrė akademijos atšaką - FEMINA BONA X KEUNE ACADEMY, orientuotą į plaukų meistrų kompetencijos ugdymą ir kūrybinius projektus, suteikiančius plaukų stiistams saviraiškos galimybes. 

Veikla

*Būdama kokybiško mokslo puoselėtoja, „Femina Bona Akademija“ pirmoji Lietuvoje pristatė išskirtines, praktika paremtas mokymo metodikas kirpėjams ir kosmetikams paruošti per itin trumpą laiką. 

*Būdama grožio industrijos inovatorė, „Femina Bona Akademija“ pirmoji Lietuvoje pradėjo organizuoti plataus masto renginius profesionaliems plaukų meistrams - nuo konferencijų apie kūrybinį įkvėpimą ir tikrumo paieškas iki Šukuosenos teatro.

*Siekdama atliepti šiandieninio kliento lūkesčius, „Femina Bona Akademija“ diegia naują požiūrį į grožio salonų veiklą ir skleidžia estetinę kultūrą, paremtą autentiškumu ir individualumu.

*2023 metais „Femina Bona Akademija“ įkūrė akademijos atšaką - FEMINA BONA X KEUNE ACADEMY, orientuotą į plaukų meistrų kompetencijos ugdymą ir kūrybinius projektus, suteikiančius plaukų stiistams saviraiškos galimybes. 

Mokymų metodika

„Femina Bona Akademija“ yra tarptautinės PIVOT POINT ACADEMY oficiali atstovė Lietuvoje ir savo mokymuose remiasi jos metodika. Ši akademija, kurią 1962 m. JAV įkūrė žymus olandų kilmės plaukų stilistas, edukatorius, inovatorius ir filantropas Leo Passage, šiandien pasaulyje žinoma kaip „auksinio standarto“ kirpimo meistrų mokykla. Garsus meistras drauge su Čikagos universiteto mokslininkais ir dizaineriais sukūrė vieną pažangiausių mokymosi sistemų, derinančių mokslą ir kūrybą.

PIVOT POINT ACADEMY mokymų sistema remiasi požiūriu, kad kirpėjas yra kūrėjas, o šukuosenos formavimas laikomas meno rūšimi. Todėl ši programa ne tik suteikia galimybę siekti profesinio meistriškumo, bet ir kurti visuminį kliento stilių. Plaukų stilistas prilyginamas menininkui, kuris šią profesiją pasirinko kaip priemonę savo kūrybiškumui atskleisti. Prieš imdamas žirkles ar šukas, jis vadovaujasi trimis veiksmo pakopomis, kurios pakylėja amatą iki meninio lygmens:

  1. pokalbis su klientu, leidžiantis išsiaiškinant jo norus; plaukų tekstūros ir galvos formos analizė;
  2. įsivaizdavimas, kokius modelio elementus reikės pasirinkti ir kokius principus taikyti, kad įvairūs elementai papildytų vienas kitą;
  3. žaidimo planas, suteikiantis darbui procedūrinius rėmus ir leidžiantis užbaigti modeliavimą. Jo tikslas – funkcionalus ir estetiškas modelis, kuris išreikštų norimą emociją.

PIVOT POINT ACADEMY metodika apima visas kirpimo meistrui reikalingas sritis: moterų ir vyrų kirpimą, plaukų dažymą, ilgų plaukų dizainą, cheminį sušukavimą. Mokoma keliais lygiais. Pirmasis – kirpimo abėcėlė, antrasis – kirpėjų meistrų profesinis tobulinimasis.

PIVOT POINT ACADEMY mokymų sistema, besiremianti aktyvia praktine patirtimi, leidžia per gana trumpą laikotarpį paruošti kvalifikuotus plaukų stilistus, o jos diplomas yra pripažįstamas visame pasaulyje.

Diplomai ir sertifikatai

*LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos profesinio mokymo diplomas lietuvių kalba, įrodantis įgytą kirpėjo (arba kosmetiko) kvalifikaciją ir pripažįstamas visose ES šalyse.

*PIVOT POINT ACADEMY kirpimų tarptautinis diplomas lietuvių ir anglų kalbomis, pripažįstamas visose pasaulio šalyse (BOB kirpimai).

*PIVOT POINT ACADEMY 6 sertifikatai lietuvių ir anglų kalbomis, pripažįstami visose pasaulio šalyse (moteriškų kirpimai, vyriški kirpimai, plaukų dažymas, ilgų plaukų sušukavimai, trumpų plaukų sušukavimai, cheminis plaukų sušukavimas).

*„Feminos Bonos Akademijos" diplomas lietuvių ir anglų kalbomis, pripažįstamas visose ES šalyse.

*„Feminos Bonos Akademijos“ pažymėjimas lietuvių ir anglų kalbomis pripažįstamas visose ES šalyse.